...
Afet Eğitim ve Koordinasyon Merkezi

MAG Haberleri

Bakırköy-Kartaltepe Yeni MAG’ları İle Afetlere Hazır

Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği ve Kartaltepe Muhtarlığımız işbirliği ile yürütülen Afet Gönüllüsü eğitimleri Beylikdüzü Afet Eğitim Merkezinde yapılan saha uygulamaları ile 30 Gönüllümüz Eğitimlerini tamamlayarak Mahalle ekibine katılmaya hak kazandılar.

Kartaltepe muhtarımız Didem hanım ve tüm gönüllülerimizi kutluyoruz

01 Temmuz 2020 İstanbul-Beylikdüzü

İBB İstanbul Deprem Platformu 2. İstişare Toplantısı

İBB İstanbul Deprem Platformu 2. İstişare Toplantısını Covid-19 nedeniyle onlıne olarak gerçekleştirdik. Bütünleşik ve Katılımcı Afet Yönetimi Anlayışı nedeniyle İStanbul büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu' na İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu 'na Deprem Risk ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Tayfun Kahraman' a Deprem ve Zemin İnceleme Müdürü Kemal Duran 'a, Prof.Dr Miktad Kadıoğlu’na, Prof.Dr. Haluk Eyidoğan ve katılan Tüm hocalarımıza Mahalle Afet Gönülleri (MAG) Adına teşekkür ediyorum.

24 Haziran 2020 İstanbul

Kartaltepe 1. Grup MAG Eğitimi Gerçekleşmiştir

Kartaltepe Mahalle Afet Gönüllüleri'mizin teorik eğitimi tamamlanmış, uygulama eğitimi ise pandemiden dolayı yapılamamıştı. Dün maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat edilerek bir grup gönüllümüzün uygulama eğitimi Beylikdüzü Afet Eğitim Merkezi'nde gerçekleşti. Kalan grup için de haftaya gerçekleşecek.

İlgi ve yaklaşımından dolayı muhtarımız Didem hanıma teşekkürler.

22 Haziran 2020 İstanbul-Beylikdüzü

MAG AME/SAR 10. Adayları Enkaz Eğitimi Gerçekleştirilmiştir

MAG AME/SAR 10. Adayları ekibimizin Enkaz eğitimi 20-21 Haziran tarihlerinde pandemi kuralları uyularak gerçekleştirilmiştir.

22 Haziran 2020 İstanbul-Beylikdüzü

MAG'ın Karadeniz Sahildeki Cankurtaranlık ve Deniz Kazaları Önleme Çalışmaları

Mahalle Afet Gönüllüleri Karadeniz sahildeki Cankurtaranlık ve Deniz Kazaları Önleme çalışmalarına başladı.

22 Haziran 2020 Karadeniz

30.000 Maske Teslim Edildi

Kocaeli Mahalle Afet Gönüllüleri Derneğimizin Üretmiş oldukları 30.000 adet maske üretimi tamamlanarak teslim edilmiştir.

Ülkemizin yaşadığı bu zor süreçte MAG olarak üzerine düşen sorumluluğu yerine getiren duyarlı tüm MAG arkadaşlarımıza emek veren gönüllü arkadaşlarımızı Kocaeli Magder başkanımız Bahri Soyyiğit'e çok teşekkür ediyoruz.

12 Mayıs 2020 Kocaeli

Önemli Bir Açıklama

Mahalle Afet Gönüllüleri ve AME/SAR faaliyetimizin-ekiplerimizin Türkiye’nin hiç bir yerinde ekiplerimizin bulunduğu hiç bir mahallede, Mag Derneklerimizin hiçbiri içinde yaşadığımız Covid-19 salgını nedeni ile yaşanan durumlar nedeni ile zorda kalan yurttaşlarımız-komşularımız için dayanışma adı altında hiçbir organizazyon kurmamış ve halkımızdan koli-para desteği gibi bir çalışması yoktur.

Mahalle Afet Gönüllüleri 2000 yılından bu yana İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Yalova, Bursa, İzmir, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Muğla, Zonguldak ve Bolu illerimiz ve ilçelerinde 8000 in üzerinde Gönüllüsü olan bir organizasyondur.

Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG) Dernekleri aracılığı ile AFAD koordinasyonunda bulundukları ilin Valilik, Kaymakamlık ve Belediyeleri işbirliği içinde çalışma yapmaktadırlar. Covid-19 salgını nedeni ile yapılan çalışmalara Kaymakamlık Vefa Sosyal İiletişim Grubu ve Belediye Sosyal Hizmetler Müdürlükleri ile bulundukları mahallelerin Muhtarları inisiyatifinde görev almaktadır.

Sosyal medya ya da farklı yerlerde Afet Gönüllüsü adı altında Dayanışma çağrılarının MAG İLE HİÇ BİR BAĞLANTISI İLİŞKİSİ YOKTUR.Yasalar nezdinde de izine tabi olan bu tür faaliyetlerin suç olduğu bilinmelidir.

Hüseyin Karadayı
İstanbul Magder-Mag AMEDER

02 Mayıs 2020 İstanbul

1 Mayıs Bayramımız Kutlu Olsun

Arama Kurtarma Emekçilerinden Dünya Emekçilerine 1 Mayıs Bayramımız Kutlu Olsun!

01 Mayıs 2020 İstanbul

MAG Mahallelerimiz İlçelerde Oluşan Dayanışma Ağlarımız İle Çalışıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere hazırlamış olduğu yardım paketleri MAG Atakent Koordinatörü Muhtarımız Halime TOTKANLI ve AMESAR-Atakent Ekibinden Bahadır AZAMAK ile sahiplerine ulaştırılmıştır.

30 Nisan 2020 İstanbul-Atakent

Dünya Amatörler Telsizcilik Günü

18 Nisan 2020 Dünya Amatörler Telsizcilik Günü

18 Nisan 2020 Kocaeli

Kocaeli MAGDER Sağlık Personeli İçin Maske Dikiyor

Mahalle Afet Gönüllüleri sistemimizin bir parçası olan Kocaeli MAGDER dayanışmaya ve sorumlulukları paylaşmaya ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde önemli bir çalışma gerçekleştiriyor.

Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği Körfez Kent Konseyi desteği ile sağlık personeli için maske dikimine devam ediyor.

Teşekkürler Kocaeli Mag'ları
İyiki varsınız.

18 Nisan 2020 Kocaeli

DİKKAT ÖNEMLİ BİR UYARI...

Bu gece 24.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı bitiyor. Cuma gecesi 22.00-24.00 arası yaşanan talihsizlik umuyorum ki önemli bir ders olmuştur.

Özellikle cuma gecesi sokağa çıkıp kuyruklara giren vatandaşlarımız mutlaka 14 gün kendilerini izole ederek virüsün yayılmasını önlemiş olurlar. Bu gece 24.00 den sonra yine farklı kaygılar ile lütfen ama lütfen alışveriş hava alma gibi gerekçeler ile sokağa çıkmayalım evde kalmaya devam edelim.

Valilik Kaymakamlık ve Belediyelerimiz koordine olarak sokağa çıkma yasağında uyguladıkları Hizmetleri daha itinalı bir şekilde aynen devam ettirmelidir.

Bundan sonra hata yapma lüksümüz yok.Telafi etme şansımız yok.Tüm kurumlarımız başta olmak üzere her yurttaşımızın her birimizin hayatı söz konusu olan bu günlerde sorumluluk altında olduğunu bilmemiz ve buna göre davranmamız gerekiyor.

Bu günleri hep #birlikteatlatacağız
Lütfen #evdekaltürkiye

Hüseyin Karadayı
Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği

12 Nisan 2020 İstanbul

Edirne AME/SAR İşaret Dili İle Korona Virüsü Anlattı

AME/SAR Edirne Ekibimiz üyeleri Korona virüsü işsaret dili ile anlatarak işitme engellileri bilgilendirdi.

Bakanlığın verdiği korona virüsten 14 korunma kuralını, ekip üyeleri kısa sürede işaret dili öğrenerek bir video hazırladı ve sosyal medya hesaplarında paylaştı. Video kısa sürede yerel ve ulusal basında yer aldı.

Yapılan bu örnek çalışmayı Anadolu Ajansıda ulusal basına taşıyarak ekibimize destek verdi.

09 Nisan 2020 Edirne

Edirne AME/SAR Online Üye Alımlarına Devam Ediyor

Geçtiğimiz 2 ay içerisinde AME/SAR Başvuru formunu dolduran Edirneli gönüllülerin başvuru süreci kabul edildi ve ilk eğitimleri EDİRNE TEMSİLCİLİĞİMİZ EĞİTİM BİRİMİ tarafından verildi.

Eğitim içeriğinde Türkiye'deki her bireyin alması gereken TEMEL AFET BİLİNCİ ve EKİP ORYANTASYONU konuları işlendi.

Edirne Ekibimiz yaşanan izolasyon ve gönüllü karantina sürecinde üyelerimizin eğitimlerden eksik kalmaması için online eğitimler ve toplantılar düzenlemeye devam ediyor.

06 Nisan 2020 Edirne

Durum Afet Boyutuna Ulaşmaktadır

TÜRKİYE ACİLEN OLAĞANÜSTÜ ACİL DURUM YÖNETİMİNE GEÇMELİDİR...

7. Günde meydana gelen Coranavirüs vakalarındaki artış ve Kayıpların önümüzdeki günler ve haftalarda katları ile artabileceği düşünüldüğünde bu durum sadece sağlık tedbirleri ve toplumun sadece evlerinizde kalın açıklamaları ile Dünyanın ve Ülkemizin başına musallat olan Salgın ile mücadele edilemez.

Sağlık çalışanlarının olağanüstü gayretleri ve Belediyelerin dezenfektan çalışmaları yeterli değildir.

  1. Acilen ACİL DURUM Kurulu (Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, AFAD, Kızılay, TTB, Üniversiteler, İlaç - Hijyen malzemeleri üreten Sanayiciler ve ilgili diğer Kurumlar) kurulmalıdır.
  2. İllerde İl Acil Durum Yönetimi (Vali, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, ilgili Kurum temsilcileri, STK'lar) kurulmalıdır.
  3. İlçelerde İlçe Acil Durum Kriz Masaları (Kaymakam, Belediye Başkanı, ilgili kurum temsilcileri, Muhtarlar, Siyasi Partiler, Kent Konseyleri ve STK'lar) kurulmalıdır.
  4. Tüm süreçler ve tedbirler toplumun tüm kesimeri dikkate alınarak katılımcı bir şekilde yürütülmelidir.

Mahalle Afet Gönüllüleri başta olmak üzere Afet ve Acil durumlar konusunda eğitim almış tüm STK'lardaki gönüllüler toplum genelinde yürütülmesi gereken TAMP'ta belirtilen ve Afet tanımı içinde yer alan Salgın durumuna karşı yapılacak olan seferberlik görevlerinde yer almalıdırlar. (Risk Gruplarının ve yaşadıkları yerlerin belirlenmesi, Hasta ve yalnız yaşayanların ve yaşadıkları yerlerin belirlenmesi, Önlem bilgilerinin yaygınlaştırılması, İhtiyaçların dağıtım ve organizasyonu, Bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi, Panik ve Endişe durumlarının önüne geçilmesi).

HATA YAPMA LÜKSÜMÜZ YOK...
ŞMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN!
TAMP UYGULAYA KONULMALIDIR...

Saygılarımla
Hüseyin Karadayı
MAG AME/SAR
Genel Koordinatörü

19 Mart 2020 İstanbul-Beylikdüzü

ACİL DUYURU...

İçişleri Bakanlığınca Yayımlanan genelge de
STK’ların Genel Kurulları, Eğitimleri ve Toplantıları Ertelenecek.

Sivil Toplum Kuruluşlarının (Dernek, Vakıf) genel kurulları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının eğitimler dâhil insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri (icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç) 16.03.2020 Pazartesi saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelenecek.

MAG ve AME/SAR Derneklerimiz olarak dünyamızın ve ülkemizin geçirdiği coronavirüs salgını nedeni ile tüm eğitim ve toplantılarımıza geçici olarak ara veriyoruz.

AME/SAR Ekiplerimiz her türlü göreve hazırdır. Operasyonel olarak hazır vaziyette olacaktır. Afad ve il kriz yönetimlerimizin talepleri doğrultusunda görev alacaklardır.

Saygılarımla
Hüseyin Karadayı
MAG AME/SAR
Genel Koordinatörü

17 Mart 2020 İstanbul-Beylikdüzü

Belediye Başkanlarımıza ve Sağlık Bakanlığımıza Açık Çağrı

17 Ağustos Depreminde Depremin hemen ardından bir küçük beldemizde bulunan Ekmek fırını durumdan istifade ederek Ekmeği iki katı fiyatına satmak istemişti. Biz bu durum karşısında İstanbul’da bulunan bir fırın sahibini arayarak yardımını talep etmiş ve bu kişi çok kısa zamanda bu beldeye 2 gün kamyonlarla Ekmek göndermiş ve depremzedelere ücretsiz olarak dağıtılmasını sağlamıştık. Durumdan faydalanan Fırsatçı fırının ekmekleri elinde kalmış 3. gün oda ücretsiz olarak ekmeklerini dağıtmak zorunda kalmıştı.

Bu bir örnek!

İçinde yaşadığımız durumu fırsata çevirmek isteyen bu kişilere meydan vermemek adına Belediyelerimiz ve Sağlık Bakanlığımız Maske, Sabun, Dezenfektan, Kolonya gibi korunma malzemelerini üretici firmalar ile anlaşarak maliyet üzerinden satın alarak Mahallelerde ücretsiz dağıtımını sağlayabilirler. Bu şekilde hem korunma tedbirleri yaygın bir şekilde örgütlenmiş aynı zamanda istismarcı hainlere fırsat verilmemiş olur.

Vatanseverlik ve hainlik böyle günlerde belli olur.

Saygılarımla
Hüseyin Karadayı
MAG Genel Koordinatörü

15 Mart 2020 İstanbul-Beylikdüzü

Silivri Dayanışma Platformu, MAG Merkezinde

Afet Eğitimi ve Gönüllülük
Bizler, (Silivri Dayanışma Platformu)

www.silivrihaberhatti.com

13 Mart 2020 İstanbul-Beylikdüzü

MAG AME/SAR Bakırköy Anadolu Lisesinde

İstanbul-Bakırköy Anadolu Lisesinde Deprem Tatbikatı gerçekleştirildi.

08 Mart 2020 İstanbul-Bakırköy

Ümraniye Afetlere Hazırlanıyor

Ümraniye MAG adaylarımızın eğitimi Ümraniye Endüstri Meslek Lisesinde İlkyardım konusu işlenerek devam ediyor.

08 Mart 2020 İstanbul-Ümraniye

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun!

07 Mart 2020 İstanbul

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

07 Mart 2020 İstanbul

İstanbul'da MAG Olmayan İlçe Kalmayacak...

Avcılar Adalar Bakırköy Beylikdüzü Bağcılar Küçükçekmece Silivri Kartal Maltepe Üsküdar Şişli Beşiktaş Zeytinburnu Fatih Sarıyer Gaziosmanpaşa Tuzla Pendik Ümraniye Beyoğlu Kağıthane Kadıköy
DEVAMI GELİYOR....

İSTANBUL DEPREME MAG İLE HAZIRLANIYOR....

07 Mart 2020 İstanbul

MAG Büyükçekmece Konutbirlik Anadolu Lisesinde

1-7 Mart Deprem haftası etkinliği olarak Büyükçekmece Konutbirlik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik Temel Afet Bilinci gerçekleştirilmiştir

07 Mart 2020 Büyükçekmece

Datça MAG Okullarda Eğitime Devam Ediyor

1-7 Mart Deprem haftası Datça MAG AME/SAR-TRAC Ekibimiz Afet Bilinci Eğitimlerini Okullarda vermeye devam ediyor.

07 Mart 2020 Muğla-Datça

Edirne MAG AME/SAR Trakya Üniversitesi İşbirliği

Trakya Üniversitesi Topluma hizmet dersi kapsamında, öğrencilere Edirne MAG AME/SAR Ekibimiz tarafından temel ilk yardım dersi verilmiştir.

Bu etkinlik kapsamında bize destek sağlayan Özel Edirne Ambulans’a teşekkür ederiz.

06 Mart 2020 Edirne

Ümraniye Afetlere Hazırlanıyor

İstanbul-Ümraniye Mahalle Afet Gönüllüsü Eğitimiz bu gün başladı.

Eğitimlerimiz 15 Nisan da saha uygulama Eğitimi ile sona erecek.

06 Mart 2020 İstanbul-Ümraniye

Küçükçekmece Afetlere Hazırlanıyor

İstanbul-Küçükçekmece Atakent Mahallesi Mahalle Afet Gönüllüsü Eğitimi devam ediyor.

Eğitmenimiz Kenan Esüntimur’a teşekkür ederiz.

06 Mart 2020 İstanbul-Küçükçekmece

Petroliş Mahallesi MAG İlkyardım Eğitimi

Kartal Petroliş Mahallesi Mahalle Afet Gönüllüsü Eğitimi ilkyardım eğitimi ile devam ediyor.

İlkyardım eğitmenimiz Sevda Akyol’a teşekkür ederiz.

06 Mart 2020 İstanbul-Kartal

Kamu Kurum ve Belediye Başkanlarımızın Dikkatine!

5.7 İstanbul Depremi ve ELAZIĞ depremi sonrası yoğun bir şekilde AFET SEMPOZYUMLARI-PANELLERİ organize ediyorsunuz. Birbirinden çok değerli bilim adamlarını onların masraflarını karşılayarak bu sempozyum ve panellerde konuşturuyorsunuz. İyi de yapıyorsunuz.

ONLAR DİYOR Kİ,
Toplumu Afetlere depreme karşı hazırlamak mahallelerde toplum temelli ekipler kurmanız gerekiyor.
NE KADAR GÜZEL SÖYLÜYORLAR.

Ancak;
Yaptığınız bu güzel Sempozyum ve Panellerde neden toplum temelli çalışan STK'lar olmaz. Yaptığınız bu güzelim etkinliklere yaptığınız masrafları Toplumun Afetlere hazırlığı için çalışmalara ayırsanız daha doğru olmaz mı!

Bu vesile ile
Mahalle Afet Gönüllülüğünü hiç aracı kullanmadan paydaş olarak gerçekleştirmesinden dolayı Küçükçekmece Belediye Başkanımız Kemal Çebi'yi tebrik ediyor, teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Darısı diğer Kamu kurumları ve Belediye Başkanlarımızın başına

06 Mart 2020 İstanbul-Beylikdüzü

Avcılar ve Deprem Gerçeği Paneli

Avcılar Belediye Başkanımız Turan HANÇERLİ ve Miktad KADIOĞLU'nun konuşmacı olarak katıldığı Avcılar ve Deprem Gerçeği konulu Panele Avcılar MAG'ları katlım gösterdiler.

05 Mart 2020 İstanbul-Avcılar

Atakent Mahallesi Yeni Gönüllüleri ile MAG Eğitimi

Küçükçekmece-Atakent Mahallesi yeni Gönüllüleri ile Mahalle Afet Gönüllüsü (MAG) Eğitimi başladı.

36 saatlik Temel MAG Eğitimi 5 Nisan 2020 de saha pratik uygulamaları ile sona erecek.

05 Mart 2020 İstanbul-Küçükçekmece

Datça Mag Ame/Sar Kazım Yılmaz İlkokulunda

Muğla-Datça Mag Ame/Sar Ekibimiz Kazım Yılmaz ilkokulu öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimi Gerçekleştirmiştir.

05 Mart 2020 Muğla-Datça

Edirne Mag Ame/Sar Yusuf Hoca Orta Okulunda

Edirne Mag Ame/Sar ekibimiz Yusuf Hoca Orta Okulu öğretmen ve öğrencilerine Temel Afet Bilinci Eğitimi gerçekleştirmiştir.

05 Mart 2020 Edirne

Bakırköy-Kartaltepe'de MAG-Haberleşme Eğitimi

Bakırköy-Kartaltepe Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG) eğitimlerinde bu akşam haberleşme ve telsiz eğitimiydi. Bir afet senaryosu doğrultusunda ekipler oluşturarak tatbikat gerçekleştirildi.

Eğitmenimiz Edip Tüfekçi'ye çok teşekkür ederiz

05 Mart 2020 İstanbul-Bakırköy

Bakırköy-Kartaltepe Mahallesi MAG Yangın Eğitimi Tamamlandı

Bakırköy-Kartaltepe Mahallesi MAG (Mahalle Afet Gönüllüsü) Yangın Eğitimi tamamlandı.

Eğitmenimiz Hüseyin Durmaz'a teşekkürler.

03 Mart 2020 İstanbul-Bakırköy

Edirne MAG AME/SAR Çocuk Bakım Evi'nde

Edirne MAG AME/SAR Ekibimiz 1-7 Mart deprem haftası kapsamında Susam Sokağı Gündüz Çocuk Bakım Evi'nde temel afet bilinci eğitimi gerçekleştirmiştir.

03 Mart 2020 Edirne

Datça MAG AME/SAR-TRAC Datça Okullarında

Muğla-Datça MAG AME/SAR-TRAC Ekibimiz 1-7 Mart deprem haftası kapsamında Datça ilçemizdeki okullarda öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yönelik deprem anında ve sonrasında yapmaları gerekenleri uygulamalı olarak eğitimler gerçekleştiriyor.

03 Mart 2020 Muğla-Datça

Avcılar'a 33 Yeni MAG Daha Katıldı

Avcılar ilçemiz mahallelerinde gönüllü olarak Afete hazırlık ve ilk müdahale kapasitesi İçin 36 saatlik Eğitimlerini bitiren 33 gönüllümüz 01 Mart 2020 de Beylikdüzü Afet Eğitim Merkezimizde saha uygulamalarını tamamlayarak MAG Ailesine katıldılar.

Hoş geldiniz.

02 Mart 2020 İstanbul-Beylikdüzü

Edirne MAG/AME İleri Arama Kurtarma Eğitimleri

Edirne Acil Müdahale Ekibimiz her türlü zorluğa karşı ileri arama kurtarma eğitimleri almaya devam ediyor. Temelde 2 adet Timimizi oluşturan 12 gönüllü personelimiz ip teknikleri kullanarak ipte iniş, tırmanış ve kurtarma eğitimleri almıştır.

Eğitimlerimizde teknik lojistik sağlayan TAMP Arama kurtarma hizmet grubu ana çözüm ortağımız Edirne AFAD'a teşekkür ederiz.

29 Şubat 2020 Edirne

Avcılar MAG Afet Haberleşme Dersi Tamamlandı

Avcılar MAG Eğitiminin Afet Haberleşme dersi dün akşam (28.02.2020) Avcılar 50. Yıl İnsa Lisesinde eğitmenimiz Edip Tüfekçiler tarafında verildi.

29 Şubat 2020 İstanbul-Avcılar

Küçükçekmece MAG Yemin ve Sertifika Töreni

Mahalle Afet Gönüllüleri projesi MAG AMEDER ve Küçükçekmece Belediyesi işbirliği ile yürütülüyor.

26 Şubat 2020 de 4 aylık süreç içinde Atakent Mahallesi 127 Mag Gönüllüsü, Küçükçekmece 12 Mag Ame/Sar Gönüllüsü Küçükçekmece Belediyesi SivilSavunma 27 Arama Kurtarma Gönüllüsü ve 15 Mag Ame/Sar Gönüllüsü Atakent Kültür Merkezinde düzenlenen törenle Mag Gönüllüsü yemini yaparak sertifikalarını Belediye başkanımız Kemal Çebi’nin elinden aldılar.

1000e yakın katılımın olduğu tören çoşku içinde gerçekleşti. Küçükçekmece Afete Hazırlanıyor projesi tüm mahalleri kapsayarak devam edecek.

Eğitimde emeği geçen Belediye Başkanımız Kemal Çebi, Muhtarımız Halime Totkanlı, Sivil Savunma Şefi Nilgün Kıyma, Atakent sorumlumuz Kemal Doksanyedi, yangın eğitmenlerimiz Hüseyin Durmaz, Serkan Fırat, ilkyardım eğitmenlerimiz Derya Cantemur, Şahin Özdemir, Afet Psikolojisi eğitmenimiz Sündüz Atay, haberleşme eğitmenimiz Edip Tüfekçi, Saha eğitmenlerimiz Abdullah Taş, Cevdet Akyıldız, Alptekin Babaç, Kadir Aplak, Eğitim ve Program koordinatörümüz Nilüfer Kurt'a teşekkür ederiz

Hüseyin Karadayı
Mag AMEDER yönetim kurulu başkanı

29 Şubat 2020 İstanbul-Küçükçekmece

Halkalı Uğur Okullarında Afet Bilinci Eğitimi

Halkalı Uğur Okullarında Ana sınıfları, İlk ve Orta Okuluna yönelik 700 Öğreci ve 35 öğretmene yönelik Temel Afet Bilinci Eğitimi 25 Şubat 2020'de verilmiştir.

26 Şubat 2020 İstanbul-Halkalı

Kartal-Petrol İş Mahallesi MAG Eğitimi Başladı!

Kartal Petrol İş Mahallesi 36 saatlik Mahalle Afet Gönüllüsü Eğitimleri muhtarlık binasında başladı.

Muhtarımız Ayten Aytür hanıma teşekkür ederiz.

25 Şubat 2020 İstanbul-Kartal

DAVETLİSİNİZ!

25 Şubat 2020 İstanbul-Küçükçekmece

DAVETLİSİNİZ!

25 Şubat 2020 İstanbul-Küçükçekmece

Bakırköy-Kartaltepe Mahallesi MAG İlkyardım Eğitimi Tamamlandı!

Bakırköy Kartaltepe Mahallesi 36 saatlik Mag eğitimin ilkyardım eğitimi tamamlandı.

İlkyardım eğitmenimiz Derya Cantemur hocamıza teşekkür ederiz.

24 Şubat 2020 İstanbul-Bakırköy

...
MAG Sarıyer Kireçburnu Mahallesi Hoş Geldiniz!

İstanbul Depreme Hazırlanıyor. İlçelerimize bir yenisi daha Kireçburnu Mahallesi ile Sarıyer de eklendi.

36 saatlik Temel Mag Eğitimlerini saha uygulaması ile tamamlayan Kireçburnu Mahalle Afet Gönüllüleri Mahallelerinde Muhtarımız Çağlar Coşkun öncülüğünde daha hazırlar.

Büyük Mag Ailemize Hoş geldiniz Kireçburnu MAG!

24 Şubat 2020 İstanbul-Sarıyer

...
Bakırköy-Kartaltepe Mahallesi MAG İlkyardım 2. Dersi

Bakırköy Kartaltepe Mahalle Afet Gönüllüsü eğitimi 21 Şubat 2020 tarihinde ilkyardım 2. dersi olarak gerçekleşti.

22 Şubat 2020 İstanbul-Bakırköy

...
Beyoğlu MAG Ekibimizin Afet Psikolojisi Eğitimi

Beyoğlu MAG Ekibimizin Afet Psikolojisi Eğitimi 20 Şubat 2020 tarihinde Beyoğlu Kent Üniversitesinde gerçekleştirildi.

22 Şubat 2020 İstanbul-Beyoğlu

...
Avcılar'da MAG Eğitimi-Yangın Eğitimi 2. bölümü

Avcılar MAG Eğitimimiz Yangın eğitimi 2. bölümü ile devam ediyor.

20 Şubat 2020 İstanbul-Avcılar

...
Kartaltepe MAG İlkyardım Eğitimi

Kartaltepe MAG Eğitimimiz ilkyardım eğitimi ile devam ediyor.

20 Şubat 2020 İstanbul-Kartaltepe

...
Datça Mag Ame/Sar-TRAC ekibimiz

Datça Mag Ame/Sar-TRAC ekibimiz Datça Chp gençlik kolları üyelerine Temel Afet Bilinci Eğitimi gerçekleştirmiştir.

20 Şubat 2020 Muğla-Datça

...
Avcılar Kaymakamı MAG Eğitiminde

Avcılar ilçemizde desvam eden Mahalle Afet Gönüllüsü Eğitimizin yangın eğitiminde Avcılar Kaymakamımız ziyaret ederek hoş bir sürpriz yaptı. Gönüllülerimizi tebrik ederek desteklerini bildirdi.

20 Şubat 2020 İstanbul-Avcılar

...
MAG Sarıyer Kireçburnu'nda

Sarıyer Kireçburnu MAG Eğitimleri Başladı.

19 Şubat 2020 İstanbul-Sarıyer

...
MAG Avcılar Kaymakamlığı Ziyaretinde

Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği Başkanı Hüseyin KARADAYI ve beraberindekiler Kaymakamımız Sayın Kemal İNAN’ı makamında ziyaret etti. Dernek çalışmaları hakkında bilgi alan Kaymakamımız Mahalle Afet Gönüllülerini çalışmalarından dolayı kutladı. Avcılar Kaymakamlığı

19 Şubat 2020 İstanbul-Avcılar

...
Kartaltepe MAG Yeni Gönüllüleri İle Buluşuyor

MagAmeder ve Kartaltepe Muhtarlığı işbirliği ile Kartaltepe Mag yeni Gönülleri ile 36 saatlik Mahalle Afet Gönüllüsü eğitimlerine başladı. Göstermiş olduğu özveri ve emeklerinden dolayı Didem Koryürek Armutlu muhtarımıza teşekkür ediyoruz

18 Şubat 2020 İstanbul-Kartaltepe

...
MAG AME/SAR 10.Dönem Adaylarımızın

MAG AME/SAR 10.Dönem Adaylarımızın İleri Düzey Arama Kurtarma Eğitimi Afet Lojistiği ve Stres Yönetimi konuları ile devam ediyor.

18 Şubat 2020 İstanbul-Beylikdüzü

...
Ümraniye MAG Başlıyor

ÜMRANİYE MAG BAŞLIYOR

16 Şubat 2020 İstanbul-Ümraniye

...
Yemin ve Sertifika Töreni

Küçükçekmece Belediyesi ortaklığı ile yürütülen Mahalle Afet Gönüllüleri projesinin Atakent Mahallesi Gönüllüleri ile Küçükçekmece Acil Müdahale Ekibi (MAG AME/SAR) Eğitimlerinin Mezuniyet töreni 26 Şubat 2020 tarihinde 19.00-23.00 saatleri arasında Atakent Kültür Merkezinde gerçekleşiyor.

14 Şubat 2020 İstanbul-Küçükçekmece

...
MAG Sarıyer İlçemizde Başlıyor

Sarıyer Kireçburnu Mahallesi Muhtarlığı ve Sarıyer Belediyesi destekleri ile Mahalle Afet Gönüllüsü eğitimleri 18-24 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek.

14 Şubat 2020 İstanbul-Sarıyer

...
Kartal Petroliş Mahallesi Yeniden

Petroliş mahalle muhtarımız Ayten Aytür öncülüğünde Mahalle Afet Gönüllüsü Eğitimlerimizi yeni gönüllüler ile yeniden yapılandırıyoruz.

Yeni gönüllü adaylarımızla keyifli geçen bir toplantı sonucunda 24 şubat 2020 tarihinde pazartesi-Çarşamba ve Perşembe günleri saat 20.00-22.30 olarak MAG Eğitimlerimize başlıyoruz.

13 Şubat 2020 İstanbul-Kartal

...
Avcılar Yeni MAG’lar ile Buluşuyor

Avcılar ilçemize yeni bir Mahalle Ekibi kurulması İçin başlayan Mahalle Afet Gönüllüsü Eğitimi 11 Şubat 2020 itibari ile başladı.

40 gönüllünün katıldığı eğitim sonrası Avcılar ilçemizde Mag Ekiplerimiz olan Merkez,Denizköşkler,Ambarlı ve Gümüşpala Mahallelerine Cihangir Mahallesi de eklenmiş olacak Eğitimlerimiz 3 hafta boyunca Salı Çarşamba ve perşembe günleri saat 20.00-22.30 arası 50.yıl Sabancı Lisesinde gerçekleşmektedir.

11 Şubat 2020 İstanbul-Avcılar

...
MAG

Mahalle Afet Gönüllüleri İstanbul'da her geçen gün büyüyor. 2008 yılında 38 MAG mahallesi ile başladığımız yolculuk 2008-2018 arası 38 mahalle örgütlenmesinden 64 mahalle Mag örgütlenmesine ulaştırdık.

2019 de Avcılar, Şişli, Beyoğlu, Küçükçekmece, Silivri,Adalar ilçelerinde yaptığımız çalışmalar ile bu sayıyı 92 MAG Mahallesine ulaştırdık.

2020 de Zeytinburnu, Bakırköy, Kartal, Ümraniye, Üsküdar, Sarıyer, Avcılar, Gaziosmanpaşa ve Küçükçekmece ilçelerimizde yeni MAHALLE AFET GÖNÜLLERİ, yeni MAG MAHALLELERİMİZ ile İSTANBUL DEPREME DAHA HAZIR olacak.

Yaşamak ve Yaşatmak için MAG HER YERE LAZIM.

10 Şubat 2020

...
İstanbul Beyoğlu İlçemiz Fetihtepe Mahallesi

İstanbul Beyoğlu ilçemiz Fetihtepe Mahalle Afet Gönüllüsü ekibimiz 36 saatlik Toplum Afet Gönüllüsü eğitimlerini bitirerek İstanbul da 93. MAG Mahallemiz oldular.

Mag ailemize hoş geldiniz

Fetihtepe MAG Sizlerle beraber Beyoğlu-Fetihtepe ve İstanbul Depreme daha hazır olacak.

Muhtarımız Melahat Kemaloğlu'na, gönüllü ekip arkadaşlarımıza ekibin ulaşım imkanını sağlayan Şişli Belediyemize Eğitmen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz

Yaşamak ve Yaşatmak için

09 Şubat 2020 İstanbul-Beyoğlu

...
Beylikdüzü Aydeniz Anaokulunda Temel Afet Bilinci Eğitimi

Beylikdüzü Aydeniz Anaokulu miniklerimize Temel Afet Bilinci Eğitimi eğitmenimiz Nilüfer Kurt tarafından verilmiştir.

08 Şubat 2020 Küçükçekmece

...
Avcılar MAG Hız Kesmiyor

Avcılar Mahalle Afet Gönüllülerinin yenilenme ve ekiplere yeni gönüllüler katmak için 2019 yılında başlattığı yoğun çalışma 2020 yılında hız kesmeden devam ediyor.

Avcılar Belediyesi Zübeyde Hanım Nikah Sarayında yeni gönüllü adayları ile yapılan planlama toplantısı ile Cihangir Mahallesi Mag ile güçlenerek Avcıları Depreme daha hazır hale getirmeyi hedefliyor.

Mahalle Afet Gönüllüleri eğitimi 12 Şubat Salı günü itibariyle başlıyor.

05 Şubat 2020 İstanbul-Avcılar

...
İstanbul'da Depreme Hazırlık Amaçlı MAG ile TRAC İşbirliği

İstanbul ilimizde Depreme Hazırlık amaçlı olarak TRAC işbirliği ile Tüm mahallelerimizde bulunan Afet Konteynerlerimize Muhtarlarımız öncülüğünde Afet Haberleşmesi alt yapısını kurmak için Telsiz anten kurulumlarına başlıyoruz.

Deprem sonrası mahalle ve sokaklarımızdan bilgi akışını kriz masalarına anında sağlamayı amaçlayan bu çalışmaya paydaş olan Trac genel merkezimize Trac Beylikdüzü şubesine imalatını yapan Tekirdağ Trac şubesine ve Mag mahalle muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz

Konu ile ilgili tüm muhtarlarımız 0507 125 72 13 den bilgi alabilir.

Hüseyin Karadayı
İstanbul Mahalle Afet Gönüllüleri
Acil Müdahale Ekipleri
Genel Koordinatörü

05 Şubat 2020 İstanbul

...
MAG Bursa Nilüfer İlçesi Mahallelerinde Başlıyor

Barış Mahallesi Muhtarı Sevilla’yı Karaca önderliğinde Cumhuriyet Mah muhtarı Dilek Tez, Yüzüncüyıl Mah. Muhtarı Ayşenur Sayan, Konak Mah. Muhtarı Hale Çağan, Altınşehir Mah. Muhtarı Melehat Şanal, Beşevler Mah. Muhtarı Erol Yılmazer, Ertuğrul Mah. Muhtarı Gülten Üstünkaya ve MAG AMEDER başkanı Hüseyin Karadayı, Bursa MAGDER başkanı Yusuf Yumru’nun da katılımı ile 100'e yakın MAG gönüllüsü adayı ile yapılan tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Mag eğitimleri yakın bir süreçte başlıyor.

02 Şubat 2020 Bursa-Nilüfer

...
Muğla Datça MAG AME/SAR Ekibimiz 2020

Muğla Datça MAG AME/SAR Ekibimiz 2020 nin ilk toplantısını gerçekleştirerek 2020 faaliyet programı üzerine planlamalarını yaptılar.

Kolay gelsin Datça Mag Ame/Sar

10 Ocak 2020 Muğla-Datça

...
MAG Küçükçekmece'de

Küçükçekmece MAG-Eğitimlerimiz Küçükçekmece Belediyesi ile Küçükçekmece'nin tüm mahallelerinde uygulamaya konulmuştur.

Mahalle ekiplerimize gönüllü olarak katılabilmek için mahalle muhtarlıklarına müracaatınız yeterlidir.

28 Ocak 2020 Küçükçekmece

...
Vizyon Koleji Bahçeşehir ve Beylikdüzü Kampüslerinde Temel Afet Bilinci Eğitimi

Vizyon Koleji Bahçeşehir ve Beylikdüzü kampüsleri ilk Orta ve lise bölümlerine Temel Afet Bilinci eğitimi Eğitmenimiz Nilüfer Kurt tarafından verilmiştir.

14 Ocak 2020

...
Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Arama Kurtarma Ekibi 2. Grubu Eğitimi

Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Arama Kurtarma ekibi 2. Grubu yüksek açı kurtarma eğitimi ile devam ediyor.

14 Ocak 2020

...
Mag Ame/Sar Ekibimizin 10. Aday Grubu İlkyardımcı Eğitimi

Mag Ame/Sar ekibimizin 10. Aday grubu İlkyardımcı belgesi olmayan ekip arkadaşlarımız eğitim alarak sınava hazırladılar.

14 Ocak 2020