MAG AME SAK

 

HABERLEŞME

                                                                           

Makaleler

Haliç'te Nefes Kesen Tatbikat

Hliçte Nefes Kesen TatbikatMahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi ve GEDDAD (Genç Denizciler Dayanışma Derneği) tarafından Halliçte nefes kesen bir kurtarma tatbikatı yapıldı. Tatbikatta senaryo gereği tavşan adasında mahsur kalan bir yaralı, botla kurtarıldı.

Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği, Tüm Denizciler Dayanışma Derneği, Genç Denizciler Derneği ve TRAK Telsiz Amatörleri Derneği tarafından oluşan Arama Kurtarma Birliği, Haliç'te gerçeği aratmayan bir kurtarma tatbikatına imza attı.

Tatbikatta kurtarma ekibi, senaryo gereği tavşan adasında mahsur kal an bir yaralı vatandaşın olduğu ihbarını aldı. Bunun üzerine bir grup, kara yolundan yaralıyı kurtarmak üzere yola çıktı. Kısa sürede olay yerine ulaşan kara kurtarma ekipleri, adaya ulaşamayınca deniz ekiplerinden yardım istedi ve kurtarma botları devreye girdi. Verilen işaretle olay yerine intikal eden kurtarma botu önce karada bekleyen kurtarma ekibini bota aldı, sonra da adaya doğru yola çıktı. Adada ilk müdahalesi yapılan yaralı vatandaş, ekipler tarafından sedyeye yatırılıp bota taşınıyor. Aksiyon dolu sahnelerin yaşandığı tatbikat yaralının sağlık ekiplerine teslim edilmesi ile son buldu. 


Tatbikatın başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini belirten Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği Türkiye Koordinatörü Hüseyin Karadayı, ''Bu tür tatbikatların afet öncesi yapılması çok önem arz ediyor. Çünkü olaylar veya afetler olduğunda ekiplerin heran hazır olması gerekiyor. Burada hazırlık aşamalarının test edildiği, zaafların ve eksiklerin görüldüğü bir tatbikat yaptık. Tatbikatın içinde iletişim, haberleşme, kurtarma, ulaşım hepsini birlikte içeriyor. Genel olarak başarılı ve koordineli bir tatbikat oldu'' dedi.

Destekçilerimiz

avcilar-belediyesi.pngbakirkoy_belediyesi.gifbeylikduzu-belediyesi-logo.pngcaydegirmeni-logo.pngcerkozkoy-belediyesi.pnggungoren-belediyesi.pngnevada-telsiz.jpgsilivri_belediyesi.gifsuleymanpasa-logo.pngtekirdag-belediye-logo.pngzeytinburnu-belediyesi.gif

Sayaç

Bugün27
Dün59
Bu Hafta86
Bu Ay1587
Toplam123963

Currently are 15 guests and no members online


Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kanka

KANKA

Kan, Acil Değil

 

Sürekli İhtiyaçtır

 

Sizde Kanka Olun

 

Kan Anonslarını

 

SMS ile Alın

 

SMS ile Verin

 

444 0 491 kankam.org.tr

 

Güngören Belediyesi     Kızılay