MAG AME SAK

 

HABERLEŞME

                                                                           

Makaleler

Ankara UMKE Tatbikatı Yapıldı

Ankara UMKE Eğrisu KampıAnkara UMKE Haziran 2014 Eğrisu Kampı MAG AME'nin de katılımı ile gerçekleşti. 17-18-19-20 Haziran da yapılan kampa ekibimiz 3 gün boyunca iştirak etti. Kamp Ankara Beypazarı İlçesi Eğrisu Yaylası'nda yapıldı. Ankara UMKE'nin organize ettiği kampa Ankara başta olmak üzere, Kastamonu, Çorum, Eskişehir, Bolu, Yozgat UMKE Ekipleri, Ankara AFAD Arama Kurtarma Birliği, Ankara İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibi ve Su Altı Arama Kurtarma Ekibi, MAG AME ve TRAK (Türkiye Radya Amatörleri Derneği) Katıldı.

 

Ankara UMKE Eğrisu Kampıİlk gün kamp alanına yerleşim ve çadırların kurulmasının ardından oluşturulan istasyonlarda çeşitli teorik eğitimler yapılmasıyla program başlamış oldu. Enkaz ve çevre güvenliği, hafif arama kurtarma, yangın, doğa şartlarıyla başa çıkma ve hayatta kalma, afetlerde triaj, kriz yönetimi, krash sendromu, çadır kent kurulumu ve ip ve düğüm teknikleri konularını içeren eğitimler verildi. Akşam kamp ateşinin yanmasının ardından eğitimler devam etti.

İkinci gün yapılan tatbikat ile afet alanında yapılması gerekli işlemler, kriz masası kurulması, arama kurtarma çalışmaları, enkaz alanındaki güçlükler ve UMKE'nin rolü hakkında senaryolar oynandı. Ankara AFAD'ın kriz masasını oluşturduğu tatbikatta MAG AME iki enkazdaki tesbit edilen 3 yaralıyı UMKE ekiplerinin tıbbi müdahalesinin ardından enkazdan çıkarttı. Ankara İtfaiyesi Arama Kurtarma Ekibi ise 1 enkaz altında kalan 8 yaralıyı yine UMKE ekiplerinin tıbbi müdahalesinin ardından tahliye etti.

Üçüncü gün yapılan KBRN (kimyasal- biyolojik- radyoaktif- nükleer tehdit) eğitimi ve tatbikatı yapıldı. Yağmurun yağması ile çalışmalara ara verilirken güneşin tekrar yüzünü göstermesi kamp alanında gökkuşağı belirmesiyle renkli görüntüler ortaya çıktı.

Kampta Gökkuşağı

Ekip liderleri arasından yapılan değerlendirme toplantısı ve kısa bir vedalaşmanın ardından MAG AME ekibi kamp alanından ayrıldı. Kampa katılımımızı sağlayan Ankara UMKE'ye, kapm süresince bizden desteğini ve ilgisini eksik etmeyen tüm ekiplere teşekkür ederiz...

Destekçilerimiz

avcilar-belediyesi.pngbakirkoy_belediyesi.gifbeylikduzu-belediyesi-logo.pngcaydegirmeni-logo.pngcerkozkoy-belediyesi.pnggungoren-belediyesi.pngnevada-telsiz.jpgsilivri_belediyesi.gifsuleymanpasa-logo.pngtekirdag-belediye-logo.pngzeytinburnu-belediyesi.gif

Sayaç

Bugün131
Dün84
Bu Hafta374
Bu Ay1229
Toplam128420

Currently are 8 guests and no members online


Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kanka

KANKA

Kan, Acil Değil

 

Sürekli İhtiyaçtır

 

Sizde Kanka Olun

 

Kan Anonslarını

 

SMS ile Alın

 

SMS ile Verin

 

444 0 491 kankam.org.tr

 

Güngören Belediyesi     Kızılay