MAG AME SAK

 

HABERLEŞME

                                                                           

Makaleler

Bakırköy Acıbadem Tatbikatı Yapıldı

Yoğun Haziran temposu devam ediyor. Acıbadem Hastaneleri ve MAG AMEDER'in Afet ve Acil Durumlarda İşbirliği yapması ile birlikte, Hastane personelinden oluşan Medikal müdahale ve Kurtarma ekibinin eğitimleri başlamıştı. 23 Haziran 2014 Pazartesi günü Saat 08.00 de Yoğun bakım bölümünün bir yangın durumunda nasıl tahliye edilebileceğine ilişkin farklı yöntemler üzerinden bir tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

Acıbadem Hastanesi Tatbikatı

Bakırköy Özel Acıbadem Hastanesinde yapılan tatbikat saat 8:30 da ameliyathaneler bölgesinde başlayan yangın sebebi ile yangın alarmı verilmesi ile başladı. Alarmla birlikte hastane yangın ve tahliye ekibi bahçede hazırlıklara başladı. Alarm Acil Müdahale Ekibi'ne gelen çağrı üzerine Acıbadem Hastanesi'ne intikal eden ekip tahliye için hazırlıklara başlar.

3. kat ameliyathaneler yanında, helikopter pisti yanındaki çatıda yüksek açı istasyonu kuran MAG AME hızla tahliyeye başladı. İlk olarak bir ayakta hastayı tahliye ettikten sonra, yoğun bakımda tedavi gören 2 aylık bir bebeği, ardından yine yoğun bakım altındaki bir kalp hastasını tahliye etti. Ardından apandisit ameliyatı olan bir hasta anestezi uzmanı yardımı ile tahliye edilirken, toplamda 6 hasta tahliye edilir.

Tahliye edilen hastalar AME tarafından hastane triaj ekibine teslim edilir ve hastane bahçesinde kurulan yoğun bakım ünitesinde tedavileri geçici olarak sürdürülür.

Tatbikat Bakırköy Halkı tarafından da ilgi gördü. Çevreden geçenler tahliyeleri meraklı gözlerle izlerken fotoğraf çekmeyi de ihmal etmediler...

Destekçilerimiz

avcilar-belediyesi.pngbakirkoy_belediyesi.gifbeylikduzu-belediyesi-logo.pngcaydegirmeni-logo.pngcerkozkoy-belediyesi.pnggungoren-belediyesi.pngnevada-telsiz.jpgsilivri_belediyesi.gifsuleymanpasa-logo.pngtekirdag-belediye-logo.pngzeytinburnu-belediyesi.gif

Sayaç

Bugün24
Dün59
Bu Hafta83
Bu Ay1584
Toplam123960

Currently are 34 guests and no members online


Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kanka

KANKA

Kan, Acil Değil

 

Sürekli İhtiyaçtır

 

Sizde Kanka Olun

 

Kan Anonslarını

 

SMS ile Alın

 

SMS ile Verin

 

444 0 491 kankam.org.tr

 

Güngören Belediyesi     Kızılay