MAG AME SAK

 

HABERLEŞME

                                                                           

Makaleler

MAG AME BEYKOZ KUYU OPERASYONUNDA

İstanbul Beykoz'a bağlı Dereseki Mahallesi'ndeki sondaj kuyusuna düşen Kangal yavrusu 10. gün sonunda sağ olarak kurtarıldı.

 

İstanbul’da Beykoz’un Dereseki Köyü’nde 70 metre derinliğindeki sondaj kuyusuna düşen yavru köpek kurtarıldı. Yaklaşık 30 santimetre çapında 70 metre derinliğindeki kuyuya düşen köpeği kurtarmak için 10 gündür ekipler uğraşıyordu.

 

HayKonfed ve Barış Şengün, Ümit Akyüz,Şebnem Aslan'ın başarılı koordinasyonu ile  Birçok hayvansever kuyunun olduğu yere gelerek çalışmalara destek verdi.Kamuoyunun ilgisi kuyuya çevrildi.Orhan Kural'ın çabaları ile Enerji Bakanı aracılığı ile Zonguldak'tan TTK Ekibin gelmesi sağlandı.


Birçok hayvansever mucid yaptıkları düzeneği getirerek katkı sunmaya çalıştı. Beykoz'da balıkcılık yapan bir grup hazırladıkları tasma şeklindeki robotik kol AFAD,İbb itfaiyesi,TTK ekibi ve Mag AME'nin istişaresi ile deneme yanılma ile üzerinde yapılan geliştirmeler ile en son İBB itfaiyesinin getirdiği Piston kollar ve hava kompresörü düzeneğe eklenerek tasmanın kuyu köpeğe doğru gitmesi sağlandı. 

15 Şubat sabah saat 06.15 sularında geliştirilen  düzenek ile Kuyu köpek 70m derinlikten yakalanarak yeryüzüne çıkartıldı.Kuyudan çıkarıldığı anda MAG AME ekip üyemiz ve sağlıkçımız ilk müdahalesinin yapılabilmesi için başından beri kuyunun yanında olan Gönüllü Veterinerler tarafından hazırlanan masaya getirilmesi sağlanmış ve yine ilk müdahalesi bu veterinerler ve Mag Ame sağlıkçısı tarafından gerçekleştirilmiştir.


Başarılı bir şekilde mutlu sona ulaştırılan ve Kuyu ya İBB Beykoz İtfaiyesinde yeni bir hayat kazandıran bu çalışmada emeği olan herkese şükranlarımızı sunarız.

Destekçilerimiz

avcilar-belediyesi.pngbakirkoy_belediyesi.gifbeylikduzu-belediyesi-logo.pngcaydegirmeni-logo.pngcerkozkoy-belediyesi.pnggungoren-belediyesi.pngnevada-telsiz.jpgsilivri_belediyesi.gifsuleymanpasa-logo.pngtekirdag-belediye-logo.pngzeytinburnu-belediyesi.gif

Sayaç

Bugün27
Dün59
Bu Hafta86
Bu Ay1587
Toplam123963

Currently are 6 guests and no members online


Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kanka

KANKA

Kan, Acil Değil

 

Sürekli İhtiyaçtır

 

Sizde Kanka Olun

 

Kan Anonslarını

 

SMS ile Alın

 

SMS ile Verin

 

444 0 491 kankam.org.tr

 

Güngören Belediyesi     Kızılay