MAG AME SAK

 

HABERLEŞME

                                                                           

Makaleler

KARADENİZ EREĞLİ'DE DEPREM TATBİKATI

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 112, AFAD,UMKE,İtfaiye, TTK kurtarma tahlisiye ve MAG AME'ninde içinde yer aldığı Arama Kurtarma derneklerinin katılımı ile geniş çaplı 'Deprem Tatbikatı' gerçekleştirildi.  

 

Ereğli' ye Bağlı Kandilli beldesinde faaliyet gösteren Türkiye Taş Kömürü kurumu (TTK) Armutçuk müessesinde 1-7 Mart Deprem haftası dolayısıyla 'Deprem tatbikatı' gerçekleştirildi. Armutçuk Taşkömürü İşletmesi Tahlisiye ekibi, Ereğli Belediyesi İtfaiyesi, Genel Maden İşçileri (GMİS) Sendikası, Zonguldak İl Afet ve Acil durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma ekibi (UMKE), Ereğli İtfaiyesi Doğa Sporları Arama ve kurtarma Derneği (ERİDAK) Maden İşçileri Derneği (MAKUT) Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Derneği (MAG AME) Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) itfaiyesi, Kandilli Jandarma Komutanlığı'nın katılımı ile geniş çaplı Deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

 

Maden işçileri ile birlikte yaklaşık 700 kişinin görev aldığı tatbikatta maden ocağında ki gaz sızıntısında etkilenen maden işçilerinin yere yığılmasıyla birlikte sağlık ekiplerinin müdahalesi ile başlandı. Daha sonra binada yangın çıkması sonucu mahsur kalan çalışanlar camdan hava yastığına atlayarak kurtarıldı.

 

Yaralanan çalışanlar ise sedyeye alınarak iple binadan alındı. İkinci bölümde ise deprem dolayısıyla molozların altında kalan aracın içinde ki iki yaralı sağlık kurtarma ekiplerinin çalışması ile kurtarıldı. Yaralılara yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılar ambulanslara taşındı. Senaryo gereği evlerin de beton yığının altında kalan 4 kişi kurtarıldı.

Mag Ame Zongldak Bölge Ekibimizinde aktif olarak görev aldığı tatbikat başarı ile tamamlanmasının ardından kurum ve kuruluşlara plaketleri verildi.

Destekçilerimiz

avcilar-belediyesi.pngbakirkoy_belediyesi.gifbeylikduzu-belediyesi-logo.pngcaydegirmeni-logo.pngcerkozkoy-belediyesi.pnggungoren-belediyesi.pngnevada-telsiz.jpgsilivri_belediyesi.gifsuleymanpasa-logo.pngtekirdag-belediye-logo.pngzeytinburnu-belediyesi.gif

Sayaç

Bugün131
Dün84
Bu Hafta374
Bu Ay1229
Toplam128420

Currently are 15 guests and no members online


Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kanka

KANKA

Kan, Acil Değil

 

Sürekli İhtiyaçtır

 

Sizde Kanka Olun

 

Kan Anonslarını

 

SMS ile Alın

 

SMS ile Verin

 

444 0 491 kankam.org.tr

 

Güngören Belediyesi     Kızılay