MAG AME SAK

 

HABERLEŞME

                                                                           

Makaleler

KAYIP ÜSTEĞMEN BULUNDU

 

    

  

İstanbul'daki 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığı’nda görevli olan Pilot üsteğmen Burak İz, izinli olarak geldiği Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nde, geçen 3 Şubat’ta ördek avlamak için üç sivil arkadaşıyla lastik bota binerek Menderes Nehri’ne açıldı. Kabağaçlar Mevkisi’ne geldiklerinde, bir ağaç dalına takılan bot alabora olmu, akıntıya kapılan üsteğmen İz kaybolurken, diğer üç kişi bir ağaç dalına tutunarak sürüklenmekten kurtulmuşlardı. Kayıp üsteğmen İz’in bulunması için Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri, Aydın Jandarma Bölge Komutanlığı ile Ege Ordu Komutanlığı’ndan gelen 2’si termal kameralı 3 helikopter ve Jandarma Genel Komutanlığı’ndan Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi ile sazlıklarda ve suyun içinde arama yapıldı.

 

       

Ancak, 14 gün boyunca aramalardan hiçbir sonuç alınamadı. Ailenin talebi üzerine MAG AME ,MALTEPE BELEDİYESİ GEDDAD ekiplerimiz Denizli AFAD,Denizli İtfaiye Daire Başkanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde Geçen Salı günü arama çalışmaları yeniden başladı.2 gün boyunca  nehir yatağında su üstü ve su altı ekiplerimiz ile başlayan arama çalışmaları sırasında, üsteğmen İz’in cesedi, kaybolduğu yere 15 kilometre mesafedeki Feslek Regületörü’nde bulundu.

 

Ekibimiz Aileye taziyelerimizi sunduktan sonra Denizli İtfaiye daire Başkanlığına ziyarette bulundu.Birlikte çalışmaktan dolayı memnuniyetimizi,desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi inin ilettik.Denizli de İtfaiye öncülüğünde gönüllü MAG ekiplerinin kurulabileciğini bu konuda işbirliği yapacağımızı ifade ettik.

 

Destekçilerimiz

avcilar-belediyesi.pngbakirkoy_belediyesi.gifbeylikduzu-belediyesi-logo.pngcaydegirmeni-logo.pngcerkozkoy-belediyesi.pnggungoren-belediyesi.pngnevada-telsiz.jpgsilivri_belediyesi.gifsuleymanpasa-logo.pngtekirdag-belediye-logo.pngzeytinburnu-belediyesi.gif

Sayaç

Bugün131
Dün84
Bu Hafta374
Bu Ay1229
Toplam128420

Currently are 13 guests and no members online


Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kanka

KANKA

Kan, Acil Değil

 

Sürekli İhtiyaçtır

 

Sizde Kanka Olun

 

Kan Anonslarını

 

SMS ile Alın

 

SMS ile Verin

 

444 0 491 kankam.org.tr

 

Güngören Belediyesi     Kızılay