MAG AME SAK

 

HABERLEŞME

                                                                           

Makaleler

BEYLİKDÜZÜ AFET EĞİTİM MERKEZİ

4.5 Dönüm Arazi üzerine Beylikdüzü Kaymakamlığı, Beylikdüzü Belediyesi  işbirliği ile Kurulu olan Beylikdüzü Afet Eğitim Merkezimizde İstanbul MAGDER ve MAG AME tarafından Afet ve Acil Durumlarda görev alabilecek Gönüllülerin Eğitimleri,İleri Düzey Arama Kurtarma Eğitimleri yapılmaktadır.

 Mahalle bazlı olarak sadece kendi mahallesinde,yaşadığı alanda 36 saatlik Afet Eğitimi ile Afetlere hazır bireylerden Mahalle Afet Gönüllüleri Ekip organizasyonu gerçekleştiriyoruz.2015 yılı sonuna kadar İstanbul da 75 olan mahalle sayımızı önümüzdeki yıllarda 200 ün üzerine çıkartmayı hedefliyoruz.

Sadece Afetler alanında değil yaşamımızın her anında karşılaşabileceğimiz acil durumlar karşısında da hazır olmak, hızlı müdahale edebilmek amacı ile Afetlere hazır olmamızda önemli bir katkı sağlayacağını düşündüğümüz Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibimizin (MAG AME) 220 saatlik ileri Düzey Arama ve Kurtarma Eğitimlerini de Eğitim Merkezimizde gerçekleştirmekteyiz. Amacımız İstanbul da AFAD Arama kurtarma Birliğimizin ve İBB İtfaiyemizin yanında büyük çaplı acil durumlarda görev almak, Acil Durumlar İlk Müdahale kapasitesini oluşturabilmek.2015 yılı sonunda İstanbul Genelinde 9 olan Bölge Ekiplerimizin sayısını 2016 yılı içine 13 e tamamlayarak Tüm Bölgelerimizde Arama Kurtarma istasyonlarını kurmaktır.

Beylikdüzü Afet Eğitim Merkezinde 220 saatlik İleri düzey Arama ve Kurtarma Eğitimlerinin Gerçekleşebilmesi için 25 kişilik tam donanımlı sınıflarımız,11,80m ip çalışması için kule,yüksek açıda yatay geçişler için ilave kulelerimiz, dar alan çalışmaları için tünellerimiz ve enkazımız, 7m derinlikte kuyumuz,Göçük,toprak kayması ve Tahkimat çalışma istasyonlarımız mevcuttur.

Destekçilerimiz

avcilar-belediyesi.pngbakirkoy_belediyesi.gifbeylikduzu-belediyesi-logo.pngcaydegirmeni-logo.pngcerkozkoy-belediyesi.pnggungoren-belediyesi.pngnevada-telsiz.jpgsilivri_belediyesi.gifsuleymanpasa-logo.pngtekirdag-belediye-logo.pngzeytinburnu-belediyesi.gif

Sayaç

Bugün25
Dün59
Bu Hafta84
Bu Ay1585
Toplam123961

Currently are 22 guests and no members online


Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Kanka

KANKA

Kan, Acil Değil

 

Sürekli İhtiyaçtır

 

Sizde Kanka Olun

 

Kan Anonslarını

 

SMS ile Alın

 

SMS ile Verin

 

444 0 491 kankam.org.tr

 

Güngören Belediyesi     Kızılay