...
Afet Eğitim ve Koordinasyon Merkezi

OPERASYONLAR

...
Datça İlçesinde Kayıp Şahıs Arama Çalışması

06.06.2020 tarihinden itibaren kayıp olan şahıs ihbarı alınmış Datça İlçe Emniyet Müdürümüz İsmail Bey koordinasyonunda Datça ilçe Jandarma Muğla AFAD ve Datça MAG AME/SAR ekipleri olarak yürütülen arama tarama faaliyeti gerçekleştirilmiştir.

İstanbul’dan gelen 74 yaşındaki Tanju ERKUT 09.06.2020 tarihi saat 13:00 civarında inşaat halindeki boş bir binanın içinde hayatını kaybetmiş olarak bulunmuştur.

09 Haziran 2020 Datça

...
Kemerburgaz Pirinçci Köyü Bölgesinde Kayıp Şahıs Arama Çalışması

05 Haziran 2020 Tarihinde İstanbul ekibimiz İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kayıp Büro Amirliği talebi ile AFAD ve JAK ile Kemerburgaz Pirinçci köyü bölgesinde kayıp şahıs Arama çalışmasına katılmıştır.

05 Haziran 2020 Kemerburgaz

...
Muğla'da Kayıp Dağcı Fikret Emre'nin Cansız Bedeni Bulundu

Muğla Fethiye ve Datça MAG AME/SAR ekiplerimize ve Arama Kurtarma çalışmalarına katılan tüm ekiplere geçmiş olsun, emekleri için teşekkürler. Acılı aileye başsağlığı diliyoruz. Genç kardeşimizin mekanı cennet olsun.

Mag Ame/Sar Genel Koordinatör
Hüseyin Karadayı

Resim Kaynağı: www.mynet.com

27 Mayıs 2020 Muğla

...
Muğla'da Dağcı Fikret Emre Ex Olarak Bulundu

İZMİR MUĞLA AFAD 14. günde dağcı sporcu ex olarak bulundu. Muğla'nın Fethiye ilcesi Mentos dağına antreman icin tırmanısa giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan sporcunun bulunmasi içın, İZMİR AFAD, MUĞLA AFAD, JAK, FETHİYE AKUT, MARMARİS AKUT, KAŞ AKUT, DATÇA MAG/AME, FETHİYE MAG/AME, BAKUT Arama Kurtarma Ekipleri ile Türkiye Dağcılık Federasyonu sporcuları, iki iz takip köpeği ve drone desteği ile arama ve kurtarma operasyonu 14. gününde dağcı sporcuyu ex olarak buldu. Bilginize

Resim Kaynağı: Facebook: Esmeri Alev Ekebaş

26 Mayıs 2020 Muğla

...
Muğla'da Dağcı Fikret Emre'nin Arama Faaliyeti Devam Ediyor

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Mendos Dağı'na, antrenman için tırmanışa giden ve bir daha kendisinden haber alınamayan sporcunun bulunması için İZMİR AFAD, MUĞLA AFAD, JAK, FETHIYE AKUT, MARMARİS AKUT, KAŞ AKUT, DATÇA MAG/AME, FETHİYE MAG/AME, BAKUT arama kurtarma ekipleri ile Türkiye dağcılık federasyonu sporcuları, iki iz takip köpeği ve drone desteği ile arama ve kurtarma operasyonu 12. gününde devam ediyor.

24 Mayıs 2020 Muğla

...
Muğla'da Dağcı Fikret Emre'nin Arama Faaliyeti

Muğla Datça MAG AME ve Fethiye MAG AME ekiplerimiz Fethiye de kayıp dağcı Fikret Emre'nin arama faaliyeti için bölgede bulunan MUĞLA AFAD, İZMİR AFAD, JAK, UMKE, JANDARMA, LİKYA DAĞCILIK, ZİRVE DAĞCILIK ile beraber operasyona çıkmıştır.

Güzel haberlerinizi bekliyoruz

Resim Kaynağı: www.sondakika.com

23 Mayıs 2020 Muğla

...
MAG AME/SAR & AFAD Mülteci Kurtarma Operasyonu

1 Mart 2020 tarihinde Edirne AFAD İle Birlikte 7/24 esaslı çalışma yaparak, Türkiye Yunanistan sınır bölgesinde adacıkta mahsur kalan 16 düzensiz göçmeni 2 AFAD personeli 2 AME/SAR personeli ile birlikte güvenli bir şekilde ana karaya çıkarmış ve görev yerlerine geri dönmüştür.

05 Mart 2020

...
MAG AME/SAR Edirne-Uzunköprü kayıp şahıs arama ve kurtarmada

23 Ocak günü Uzunköprü ilçesindeki kayıp şahıs arama ve kurtarma çalışmaları Mah Ame/Sar Edirne ekibimizinde katılımı ile Edirne AFAD ekibinin su üstü araması sonucunda EX olarak bulunmuş ekiplerimiz normale dönmüştür.

23 Ocak 2020

...
MAG AME/SAR OPERASYONDA

Afad Küçükçekmece Belediye ve Jandarma ile birlikte Kemerburgaz bölgesinde kayıp aramasındayız.

10 Aralık 2019

...
DATÇA MAG AME/SAR Muğla Orman Yangınında

DATÇA Mag Ame/Sar ekibimiz bu gün saat 17.00 de başlayan yangına orman itfaiye Muğla itfaiye ile birlikte söndürme çalışmalarına katılmıştır.

29 Eylül 2019